OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
next arrow
previous arrow

Naujienos

2023-03-01

Vasario 28 dieną vykusioje viktorinoje ,,Žiniomis auginame laisvę“, kovėsi penkios gimnazistų vienuoliktokų komandos

Įveikus penkis nelengvus turus, pirmąją vietą užėmė Šilutės Vydūno gimnazijos komanda SAULIUKAI. Antroje vietoje liko Vainuto gimnazijos komanda LIETUVAITĖS, trečioje – Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijos komanda SAULĖS KNYGNEŠIAI.
Read More
2023-03-01

Šilutiškiai rinkosi į Šiupinio šventę

"Kurie Užgavėnių nešvenč, tiem tą metą didis ištrūkis pasidaro: ar gyvulys pakrint, ar namiškiai kokia limpama liga suserga, arba javams prastas metas yra, nors aplinkiniai kaimynai gerą metą tur“
Read More
2023-02-17

Vakar, vasario 16-ąją, su mažaisiais Šilutės Hugo Šojaus muziejaus draugais ir jų tėveliais smagiai atšventėme Lietuvos valstybės gimtadienį.

Dėkojame žaismingiesiems Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriams už įdomią viktoriną apie Lietuvą bei šelmiškus šokius.
Read More

Socialiniai tinklai

Renginiai

Muziejaus publikacijos

Tamsusis paveldas: memorialai ir Macikų lagerių atvejis

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus istorikai tęsia Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG’o lagerių objektų komplekso priemonių viešinimo bei komunikacijos krypčių pristatymo darbus.
Read More

Pagėgių karo belaisvių stovykla „Oflager 53“

1939 m. rugsėjo 1 d. prasidėjo II Pasaulinis karas. Į nelaisvę buvo paimta daugybė karių. Nacistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga sukūrė karo belaisvių ir internuotųjų lagerių sistemą. Per 1941–1944 metus Vokietijoje ir jos okupuotose šalyse buvo įsteigta 211 „oflagų“ ir „stalagų“, kuriuose kalėjo 33 tautybių karo belaisviai . Žodis „stalag“ yra vokiško pavadinimo „Stammlager für kriegsgefangene Mannschaften und Unteroffiziere“ trumpinys, nurodantis, kad tai yra karo belaisvių eilinių ir puskarininkių stovykla.
Read More

Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus istorikai tęsia Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG'o lagerių objektų komplekso priemonių viešinimo bei komunikacijos krypčių pristatymo darbus. Šį kartą pristatome KU BRIAI mokslo darbuotojo Dr. Justo Stončiaus mokslinį straipsnį „Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai“.
Read More

Prenumerata

Loading
Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas