Edukacinė pamoka – ekskursija „Rašytojo H. Zudermano takais“

Edukacinė pamoka-ekskursija „Rašytojo H. Zudermano takais“ – universali tinkanti vyresnių klasių moksleiviams ir suaugusiems.

Arbatos gėrimo tradicijos Azijoje ir Europoje

Edukacinis užsiėmimas skirtas vyresnių klasių moksleiviams ir suaugusiems. Ar žinote, kokia šalis yra arbatos tėvynė, kaip arbata pasiekė Azijos ir Europos šalis?

Edukacinis užsiėmimas „Virtualus turas Švėkšnos sinagogoje“

Edukacinio užsiėmimo „Virtualus turas Švėkšnos sinagogoje“ metu galima keliauti laiku. Taip! O kas sakė, kad laiko mašinos nėra? Jeigu užsiėmimo metu mes galime nusikelti į XX amžiaus 3 ir 4 dešimtmečius, reiškia galime keliauti laiku.

Orientacinis žaidimas „Pažink senąjį Šilutės dvarą“

Edukacijos metu dalyviai susipažins su senojo Šilutės dvaro istorija, kuri yra unikali ir specifinė, reprezentuojanti Rytų Prūsijos dvarų kultūrą.

Edukacinė pamoka „Klaipėdos krašto mokyklos“

Užsiėmimo metu moksleiviams vedamos trumpos pamokos, kuriose jie susipažins su Mažosios Lietuvos mokyklos raida, jos ypatumais, buvusiu mokykliniu inventoriumi ir mokymo priemonėmis.

Edukacija „Žaidimų įstorija“

Žaislai ir žaidimai nuo seno turi didelę ugdomąją reikšmę vaikui. Jie keliavo iš kartos į kartą ir atkeliavo iki mūsų dienų. Kas buvo tie pirmieji žaislai, žadinę vaiko ir suaugusiojo vaizduotę, ugdę mažuosius ir ruošę suaugusiojo gyvenimui?

Edukacinis užsiėmimas „ Rytų Prūsijos muitinė“

Siekdami atgaivinti žmonių istorinę atmintį, skatindami domėtis krašto praeties ypatumais, muziejaus darbuotojai parengė edukacinį užsiėmimą „Rytų Prūsijos muitinė“

Edukacinis užsiėmimas „Ką grūdelis pasakoja“

Edukacinis užsiėmimas papasakos apie ilgą ir sudėtingą grūdo kelią iki gardaus pyrago ar duonos kepalo ant stalo.

Knygos istorija

Edukacinė programa „Knygos istorija“ – universali, tinka įvairioms amžiaus grupėms. Ypač rekomenduojama 6 – 8 klasių moksleiviams

Lietuvininkų kulinarinis paveldas

žsiėmimo metu pristatomi unikalūs Klaipėdos krašto buities ir gyvenimo fragmentai, didžiausias dėmesys kreipiamas Mažosios Lietuvos kulinariniam paveldui.

Lietuvininkų buitis ir rūbai

Užsiėmimas vyksta etnografijos ekspozicijoje, kur pristatoma etnografinė dr. Hugo Šojaus kolekcija, surinkta XIX a.pabaigoje – XX a. pradžioje

Edukacinis orientacinis žaidimas „Paslaptingoji Šilokarčiama“

Manote, jog puikiai pažįstate savo miestą ir apie jį žinote daug istorinių faktų? Norite patikrinti savo žinias ar sužinoti dar daugiau?

Edukacinis užsiėmimas „Senasis pašto kelias“

Edukacinė programa „Senasis pašto kelias“ – tai pažintinė ir praktinė programa, tinkanti įvairaus amžiaus vaikams.

Edukacinis užsiėmimas „Mano jidiš vardas“(Švėkšnos ekspozicija)

Tai jidiš kalbos raidynas, padarytas kaip spaudai. Vienoje spaudo pusėje pavaizduota lotyniška raidė, o kitoje – jos atitikmuo jidiš kalbos rašmenimi

Edukacinė ekskursija „Štetlo paieškos“

Edukacinės ekskursijos „Štetlo paieškos“ metu lankomi išlikę (ir neišlikę) kadaise žydams priklausę statiniai Švėkšnoje

Virtualios orientacinės varžybos “Senosios Šilutės slėpiniai”

“Senosios Šilutės slėpiniai”, žaidimas tinkamas atostogaujantiems moksleiviams, mažuosius prižiūrinčioms mamoms ir tėvams, žinoma, seneliams ir visiems besidomintiems išskirtine Mažosios Lietuvos istorija. Žaidimas nėra pritaikytas mobiliesiems įrenginiams.

Paskaitos

1923 m. sausio mėn. įvykiai Klaipėdos krašte

Edukacinio užsiėmimo metu klausytojai vaizdingomis iliustracijomis ir trumpais pasakojimais supažindinami su svarbiu Klaipėdos krašto istorijos periodu – krašto atitekimo Lietuvai peripetijomis.

Vertingi leidiniai Šilutės Hugo Šojaus muziejaus fonduose

Paskaitoje supažindinama su muziejaus fonduose saugomais vertingiausiais leidiniais. Apžvelgiama H. Šojaus lituanistinė biblioteka.

Medicina ir sveikatinimas Klaipėdos krašte XIX a. pab. ir XX a. vid

Paskaitoje apžvelgiama medicinos raida Klaipėdos krašte XIX a. pab. – XX a. vid., supažindinama su tuo metu veikiančiomis sveikatos įstaigomis, jų teikiamomis paslaugomis

Malūnų raida Lietuvoje ir Klaipėdos krašte

Paskaitoje apžvelgiama malūnų raida Lietuvoje ir Klaipėdos krašte. Klausytojai supažindinami su malūnų tipais, jų veikimo principais. Paskaita skirta vyresnių klasių moksleiviams, akademiniam jaunimui.

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas