OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Muitinės
next arrow
previous arrow

Naujienos

2024-01-29

NUO VASARIO 15 D. KVIEČIAME Į MUITINĖS MUZIEJAUS PARODĄ ,,IŠNYKUSIOS SIENOS“

Istorikai nurodo, kad 1422 m. Melno taikos sutartyje tarp LDK ir Vokiečių ordino valstybės nustatyta siena tarp Prūsijos ir LDK, o vėliau ir tų valstybių perėmėjų yra viena seniausių Europos sienų. Atkarpoje nuo Vištyčio iki Nemuno upės šios sienos linija beveik nepakitusi sutampa su dabartine Lietuvos – Kaliningrado srities siena.
Read More
2024-01-23

KŪRYBINĖS UŽGAVĖNIŲ DIRBTUVĖS ,,ŽAISMINGOSIOS KAUKYNĖS“

Vasario 1-9 d. kviečiame į kūrybines Užgavėnių dirbtuves ,,Žaismingosios kaukynės“ Šilutės Hugo Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 4), kurių metu gaminsime Užgavėnių kaukes (užsiėmimas skirtas 2-8 klasių mokiniams).
Read More
2024-01-22

VASARIO 12 D. 17 VAL. KVIEČIAME Į ŠIUPINIO VAKARĄ ŠILUTĖJE

Šiupinio šventė - Užgavėnių proga lietuvininkų rengiamas pobūvis, kurio metu ragaujama šiupinio košė, vyksta meninė programa (dainos, šokiai). Pirmą kartą ji surengta 1927 m. ,,Klaipėdos lietuvių moterų draugijos" iniciatyva Bumbulienės svetainėje.
Read More

Socialiniai tinklai

Renginiai

Muziejaus publikacijos

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metis

2023 m. sausio 15 d. sukanka 100 metų, kuomet Lietuvos vyriausybė įvykdė gerai suplanuotą karinę akciją, geriau žinomą Klaipėdos krašto sukilimo pavadinimu. 1923 m. sausio 10-15 d. dėka aktyvios Kauno valdžios politikos bei tvirtai išreikštos nuostatos, esą Lietuva be Klaipėdos uosto ir krašto kaip kūnas be galvos
Read More

SARA LEVITANAITĖ-FELDMAN

Tarpukariu Švėkšnoje visiems buvo žinomas miško pirklys Sroelis (Srolis, Izraelis, g. ~1886 m.) Levitanas. S. Levitanas turėjo 3 dukteris: Saros Brainės (g. 1917-03-01) ir Rochės (Rachelės, g. 1915-09-10) susilaukė su pirmąja žmona Šeina (Gitelsonaite). 1923 m. gegužės 3 d. 37-erių metų našlys Sroelis Levitanas vedė 37-erių metų Frumę Gavsonaitę iš Žemaičių Naumiesčio.
Read More

VIENO NAMO ISTORIJOS PARODA „JONAS IR MARYTĖ: POPIERINĖ DĖŽUTĖ, PAUKŠTIS IR DEGTUKAI“

2017 m. Švėkšnos muziejaus muziejininkė gavo pranešimą apie nugriautą seną namą Švėkšnoje ir galimybę iš namo griuvėsių pasirinkti muziejui eksponatų. Namo griuvėsiai jau buvo pervežti į kitą vietą ir paruošti rūšiavimui: mediena bus supjaustyta malkoms, o visa kita bus išvežta į sąvartyną. Sąjūdžio laikų Lietuvos vėliava, vaistų buteliukai, daug smulkių daikčiukų... Rožančiai, škaplieriai, Brailio rašto knygos... Kvepalai, papuošalai, žaislai, degtukų dėžutės. Vaistų receptas su Kuktorovo Jono pavarde. Viena nuotrauka, puodelis, šaukštas. Kelioninė XX a. I pusės skrynia.
Read More

Prenumerata

Loading
Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas