OLYMPUS DIGITAL CAMERA
DSC_0492
DSC_0470
DSC_0488-555
kelti
next arrow
previous arrow

Naujienos

2022-11-11

Kviečiame prisidėti prie jubiliejinės kalėdinių eglučių alėjos prie Šilutės Hugo Šojaus dvaro sukūrimo!

Šių metų tema ,,Balta pasakos gija“. Kalėdinių eglučių alėjos puošimas vyks 2022 m. lapkričio 30 ir gruodžio 1,2 dieną. Skaitykite pasakas, kurkite, improvizuokite ir papuoškite eglutę vėjo, lietaus ir sniego nebijančiais baltos spalvos žaisliukais ir lauko girliandomis.
Read More
2022-11-10

Lapkričio 7 d. vakare vyko MO muziejaus parodos ,,Permainų šventė“ atidarymas

Sveikinimo žodį tarė Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė, MO muziejaus renginių koordinatorė Barbora Sakalinskaitė.
Read More
2022-11-10

Kviečiame į MO muziejaus Šeimų šeštadienius Šilutės Hugo Šojaus muziejuje

Lapkričio 12 d. ir 26 d. nuo 11:00 iki 13:00 val. kartu su paroda ,,Permainų šventė“ į Šilutę atkeliaus ir Šeimų šeštadienio užsiėmimai. Kviečiame mažuosius (3-8 metų vaikus) ir jų tėvelius žaidimo forma sužinoti kas yra šventė.
Read More

Socialiniai tinklai

Renginiai

Muziejaus publikacijos

Pagėgių karo belaisvių stovykla „Oflager 53“

1939 m. rugsėjo 1 d. prasidėjo II Pasaulinis karas. Į nelaisvę buvo paimta daugybė karių. Nacistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga sukūrė karo belaisvių ir internuotųjų lagerių sistemą. Per 1941–1944 metus Vokietijoje ir jos okupuotose šalyse buvo įsteigta 211 „oflagų“ ir „stalagų“, kuriuose kalėjo 33 tautybių karo belaisviai . Žodis „stalag“ yra vokiško pavadinimo „Stammlager für kriegsgefangene Mannschaften und Unteroffiziere“ trumpinys, nurodantis, kad tai yra karo belaisvių eilinių ir puskarininkių stovykla.
Read More

Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus istorikai tęsia Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG'o lagerių objektų komplekso priemonių viešinimo bei komunikacijos krypčių pristatymo darbus. Šį kartą pristatome KU BRIAI mokslo darbuotojo Dr. Justo Stončiaus mokslinį straipsnį „Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai“.
Read More

Tilžės aktas

Lapkričio 30-oji minima kaip Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos diena. Ją į atmintinų dienų sąrašą savo nutarimu LR Seimas įtraukė 1998 metais, kuomet buvo minimas Tilžės akto 90-metis.
Read More

Prenumerata

Loading
Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas