Senovinių daiktų, paveikslų, medžioklės trofėjų kolekcijų būta Švėkšnos dvaro rūmuose. Kambarių sienos buvo dekoruotos paveikslais (J. Oleškevičiaus, J. Rustemano, I. Aivazovskio ir kt. dailininkų darbais). Buvo daug vokiškų graviūrų, valgomojo kambario sienos nukabinėtos melsvomis Delfto porceliano lėkštėmis. Vilkėno dvare meno kūrinių buvo mažiau, tačiau buvo daug puošnių baldų, iš kurių labai išsiskyrė ir dėmesį traukė italų darbo staliukas.

1921 m. Švėkšnos pradinių klasių mokytojai nusprendė miestelyje įkurti muziejų. Mokytojas A. Klumbys patarė rinkti eksponatus. Nutarta prašyti, kad grafas Pliateris perduotų muziejui seną lietuvių kalbos gramatiką. Deja, šie sumanymai liko neįgyvendinti.

Vėliau gimnazijoje buvo įrengtas nedidelis „muziejėlis“ – tai buvo tik viena įstiklinta vitrina, skirta eksponuoti senovinėms monetoms, archeologiniams radiniams bei kitokioms senienoms. Nemaža dalis eksponatų per karą dingo, keli eksponatai pateko į vėliau įrengtą Švėkšnos muziejų.

1940 m. Švėkšnos dvare apsigyveno sovietų pasieniečiai. Kareiviai nešė laukan dvaro archyvo dokumentus bei knygas ir degino parke sukurtame lauže. Baldai ir paveikslai buvo išvežti nežinia kur, jų likimas iki šiol nežinomas, nedidelė dalis atsidūrė Telšių „Alkos“ muziejuje ir keletas, užsilikusių daiktų liko Švėkšnoje, jie atiteko mokyklai, o dabar juos galime išvysti Švėkšnos ekspozicijoje.

Pokario metais mokytojas lituanistas Jonas Vytautas Rupšys nemažai nuveikė kraštotyros srityje: 1957 m. surengė daug ekspedicijų Švėkšnos apylinkėse, surinko daug archeologinių eksponatų, darbo įrankių. Mokytojas Romualdas Pintveris mokyklos bibliotekoje 1968 m. įrengė stendus „Hitlerinė okupacija Švėkšnoje“, „Už tarybų valdžią“.

Artėjant mokyklos 50-mečio jubiliejui, muziejaus įrengimu ėmėsi rūpintis mokytojas Petras Čeliauskas. Biblioteka buvo perkelta į vilos patalpas, o namelio, esančio parke, trys kambariai atiduoti muziejui. Muziejus buvo atidarytas 1969 m., per mokyklos 50-metį. Po kelerių metų, dėl prastos pastato būklės jį teko uždaryti. Vėliau, mokyklos direktorės O. Pintverienės rūpesčiu buvo remontuojamas: sutvarkytas stogas, pagamintos vitrinos, įrengti keturi kambariai ekspozicijoms.

1993 m. Švėkšnos vidurinės mokyklos muziejus tapo Šilutės muziejaus filialu ir buvo įkurtas viename iš Švėkšnos dvaro pastatų, buvusių Švėkšnos parko teritorijoje, netoli katalikų bažnyčios ir “Genovaitės” vilos. Nuo 2005 m. veikia naujose patalpose – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pastate. Nemažai šio muziejaus eksponatų priklausė Švėkšnos dvarui. Gausus senosios raštijos palikimas, vienas vertingiausių leidinių – XVII a. Lietuvos Statutas.

Ekspozicijoje Švėkšnos miestelio lankytojams teikiamos turizmo informacijos paslaugos.

Dabar Švėkšnos ekspoziciją sudaro 4 skirtingos ekspozicijų salės:
Etnografija;
Archeologija;
Dvaro istorija;
Miestelio istorija.

Darbo laikas


Ekspozicijų lankymas sezono metu nuo antradienio iki penktadienio – 10.00 – 18.00 val.
Šeštadienį – 10.00 – 15.45 val.
Pietų pertrauka – 13.00 – 13.45 val.

Ekspozicijų lankymas ne sezono metu nuo pirmadienio iki ketvirtadienio – 08.00 – 17.00 val.
Penktadienį – 08.00 – 15.45 val.
Pietų pertrauka – 13.00 – 13.45 val.

 

Bilietų kaina


Suaugusiems – 0,30 Eur
Moksleiviams  – 0,20 Eur
Studentams, pensininkams, būtinosios tarnybos kariams – 0,20 Eur
Apžvalginė ekskursija su vadovu po ekspoziciją  lietuvių kalba –5,00 Eur.
Apžvalginė ekskursija su vadovu  po ekspoziciją   užsienio kalba –10,00 Eur.
Edukaciniai užsiėmimai muziejuje  vienam asmeniui  –2,00 Eur.

Apžvalginė ekskursija su vadovu po Švėkšnos miestelį lietuvių kalba (iki 25 žmonių) 45 min. – 10 Eur.

Apžvalginė ekskursija su vadovu po Švėkšnos miestelį užsienio kalba (iki 25 žmonių) 45 min. – 20 Eur.


Kontaktai


Adresas: Bažnyčios g. 9A, Švėkšna, LT-99397 Šilutės r.
Ekspozicijos muziejininkės telefonas – 8 657 57152,
el. paštas: agne@silutesmuziejus.lt,

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas