Žemaičių Naumiesčio muziejaus įkūrimo data laikoma 1952 metai, kai tuometėje Žemaičių Naumiesčio vidurinėje mokykloje istorijos mokytoju pradėjęs dirbti Benediktas Orentas įkūrė kraštotyros būrelį. Kartu su mokiniais istorikas net keletą dešimtmečių rinko eksponatus iš miestelio ir jo apylinkių gyventojų. Eksponatai buvo talpinami mažame mokyklos kambarėlyje.
1962-aisiais šiam muziejui Lietuvos Kraštotyros draugija suteikė Visuomeninio muziejaus statusą.
Laikas bėgo, eksponatų skaičius vis didėjo, o ankštos mokyklos patalpos netruko prisipildyti senove alsuojančių muziejinių vertybių. Tuomet nuspręsta muziejų ir visus jo eksponatus perkelti į Žemaičių Naumiesčio širdyje, Pergalės aikštėje, esantį pastatą. Tai įvyko 1970 metais ir nuo to laiko iki šiol muziejus išliko tose pačiose patalpose. Muziejui skirtos patalpos buvo žymiai erdvesnės, tad ir eksponatams skirta daugiau vietos. 1992 m. Žemaičių Naumiesčio muziejus tapo Šilutės muziejaus filialu. Dar po dešimties metų šis kultūrinis židinys pervadintas Žemaičių krašto etnokultūros centro padaliniu, o nuo 2015 metų gegužės grąžintas Šilutės muziejaus pavaldumui.

Dar viena Žemaičių Naumiesčio muziejui svarbi data – 2010 metai, kai ryžtasi pastato renovacijai ir muziejus laikinai uždarytas. Tuomet dalis eksponatų perkelta į K.Vilniškio sodybą, kur 2012 m. atidarytos, kalvės ir ,žemės ūkio padargų ekspozicijos, veikiančios iki šiol. Tuokart manyta, muziejus uždarytas neilgam. Deja, buvo kitaip. 2013-aisiais baigus renovacijos darbus muziejus negalėjo pradėti vykdyti savo veiklos… Praėjo dar dveji metai ir galiausiai išaušo ilgai laukta diena, kai muziejus atvėrė savo duris lankytojams. Tai galima pavadinti istoriniu įvykiu.

Šilutės H. Šojaus muziejaus Žemaičių Naumiesčio filiale yra sukaupta apie 20 000 eksponatų, atspindinčių buvusio Žemaičių Naumiesčio valsčiaus žmonių buitį, verslus, amatus, miestelio tautinių bendruomenių istoriją. Čia saugomi vertingi archeologijos, etnografijos, istoriografijos, ikonografijos, tautodailės, numizmatikos rinkiniai. Šiuo metu muziejaus pastate veikia tik viena ekspozicijos salė, kurioje rodoma dalis etnografinių daiktų, pasiturinčio miestiečio baldai, kuriuos dvidešimto amžiaus viduryje pagamino naumiestiškis meistras Anskis Srūgis. Yra ir dvasinį pasaulį atspindinčių eksponatų – evangelikų giesmynų, žydų Šventoji knyga, katalikų ,,šventukų“. Pastarieji atspindi tris religines konfesijas, buvusias Žemaičių Naumiestyje.

 

Bilietų kainos

Suaugusiems – 0,30 Eur.
Moksleiviams – 0,20 Eur.
Studentams, pensininkams, būtinosios tarnybos kariams – 0,20 Eur
Apžvalginė ekskursija su vadovu po ekspoziciją lietuvių kalba –5,00 Eur.
Apžvalginė ekskursija su vadovu po ekspoziciją užsienio kalba –10,00 Eur.
Apžvalginė ekskursija po Žemaičių Naumiesčio muziejų, Vilniškio sodyboje esančias ekspozicijas su vadovu lietuvių kalba –5.00 Eur.

Nemokamai ekspozicijas ir parodas lanko ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų namų auklėtiniai,  asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni, Lietuvos muziejų darbuotojai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai

 

 

Darbo laikas

 

Ekspozicijos lankymas sezono metu (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d. ):

– antradienį – penktadienį nuo 10.00 – 18.00 val.

– šeštadienį – nuo 10.00 – 16.00 val.

Ekspozicijos lankymas ne sezono metu (rugsėjo 1 d. – gegužės mėn. 31 d.):

– pirmadienį – ketvirtadienį nuo 9.00 – 17.00 val.

– penktadienį nuo 9.00 – 16.00 val.

 

Ekspozicija dirba be pietų pertraukos.

 

Kontaktai

Adresas: Pergalės a. 17, Žemaičių Naumiestis, LT-99207 Šilutės r.

Žemaičių Naumiesčio muziejininko Sauliaus Sodonio telefonas 8 677 53510,

el. paštas s.sodonis@silutesmuziejus.lt

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas