Šilutės Hugo Šojaus muziejaus restauravimo centro pirmasis istorinis įrašas – 2000-ieji. Tais metais restauruotose H. Šojaus dvaro patalpose, buvusioje malkinėje, įkurtame centre pradėta vykdyti veikla. Pirmaisiais gyvavimo metais čia dirbo tik medžio restauratorius. Tačiau bėgant laikui Restauravimo centro veikla plėtėsi. Šiuo metu jame  dirba metalo ir tekstilės restauratoriai. Pastarieji nuolatos dalyvauja įvairiuose seminaruose, stažuotėse, tobulina kvalifikaciją ir žinias. Restauratoriai ne tik vykdo pagrindinį savo darbą – restauravimą, bet ir atlieka prevencinį konservavimą: nuolatos tikrina eksponatų būklę, teikia rekomendacijas dėl eksponatų saugojimo ir eksponavimo sąlygų. Taip pat dalyvauja ruošiant eksponatus saugojimui, eksponavimui bei transportavimui. 2015 m. Restauravimo centras persikėlė į naujas patalpas. Šiuo metu jame dirba kvalifikuoti, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos nustatyta tvarka atestuoti specialistai:

  • Idalija Ragelienė, I kategorijos tekstilės restauratorė;
  • Raimondas Puodžiūnas, metalo restauratorius.

Tekstilės restauravimas

Tekstilės restauravimo dirbtuvėse restauruojami įvairūs tekstilės dirbiniai iš natūralių ir sintetinių medžiagų:bažnytinė tekstilė, istoriniai ir etnografiniai drabužiai, buities reikmenys, papuošalai.

Metalo dirbinių konservavimas

Metalo dirbinių restauravimo dirbtuvėje konservuojami eksponatai iš metalo.
Eksponatai nuvalomi, pašalinamos irimą skatinančios medžiagos, metalas sutvirtinamas, padengiamas apsaugine danga.

Prieš restauravimą
Po restauravimo

Paslaugos

1. Restauravimo centre konsultuojami kitų įstaigų darbuotojai bei privatūs asmenys konservavimo, restauravimo, saugojimo klausimais.

2. Konservuojamos bei restauruojamos kitų įstaigų ir privačių asmenų kilnojamosios kultūros vertybės.

ŠILUTĖS HUGO ŠOJAUS MUZIEJAUS RESTAURAVIMO CENTRAS

Lietuvininkų g. 4, LT–99185, Šilutė

El. paštas info@silutesmuziejus.lt
Administracijos tel. +370 441 62 207

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas