OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Loretos-seminaras-2
PLAKATAS (1)
next arrow
previous arrow

Naujienos

2024-03-28

KVIEČIAME Į SUSITIKIMĄ SU ODETA TUMĖNAITE – BRAŽĖNIENE PARODOJE „MINTYS LINK PAVASARIO“

2024 m. balandžio 5 d. 16 val. kviečiame į susitikimą su tautodailininke, meno kūrėja, tradicinių amatų meistre, „Aukso vainiko“ ir dviejų kultūros ministerijos premijų laureate Odeta Tumėnaite - Bražėniene.
Read More
2024-03-12

KOVO 11-OJI ŠILUTĖS HUGO ŠOJAUS MUZIEJUJE

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną muziejuje vykusio edukacinio užsiėmimo KELIAS Į NEPRIKLAUSOMYBĘ metu pasitikrinome istorines žinias apie Lietuvos didžiuosius kunigaikščius, istorines vietas, šifravome Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios aktus ir piešėme Lietuvai pačius gražiausius linkėjimus.
Read More
2024-03-05

KVIEČIAME DALYVAUTI KONKURSE ,,KLAIPĖDOS KNYGOS RINKIMAI 2023”

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos iniciatyva kasmet organizuojamas konkursas „Klaipėdos knyga“, kurio tikslai:
Read More
1 4 5 6 7 8 118

Socialiniai tinklai

Renginiai

Muziejaus publikacijos

Tamsusis paveldas: memorialai ir Macikų lagerių atvejis

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus istorikai tęsia Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG’o lagerių objektų komplekso priemonių viešinimo bei komunikacijos krypčių pristatymo darbus.
Read More

Pagėgių karo belaisvių stovykla „Oflager 53“

1939 m. rugsėjo 1 d. prasidėjo II Pasaulinis karas. Į nelaisvę buvo paimta daugybė karių. Nacistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga sukūrė karo belaisvių ir internuotųjų lagerių sistemą. Per 1941–1944 metus Vokietijoje ir jos okupuotose šalyse buvo įsteigta 211 „oflagų“ ir „stalagų“, kuriuose kalėjo 33 tautybių karo belaisviai . Žodis „stalag“ yra vokiško pavadinimo „Stammlager für kriegsgefangene Mannschaften und Unteroffiziere“ trumpinys, nurodantis, kad tai yra karo belaisvių eilinių ir puskarininkių stovykla.
Read More

Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus istorikai tęsia Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG'o lagerių objektų komplekso priemonių viešinimo bei komunikacijos krypčių pristatymo darbus. Šį kartą pristatome KU BRIAI mokslo darbuotojo Dr. Justo Stončiaus mokslinį straipsnį „Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai“.
Read More

Prenumerata

Loading
Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas