Edukacinis užsiėmimas „Žemaičių Naumiesčio praeities pažinimas naudojantis istoriniu planu“

Užsiėmimo tikslas – naudojantis miestelio planu ir prie namų pritvirtintomis informacinėmis lentelėmis išmokti savarankiškai pažinti vietovę, sužinoti apie miestelio praeitį.
Užduoties pradžioje mokiniai gauna Žemaičių Naumiesčio planą. Jame reikia rasti ir pažymėti nurodytas vietas. Tos vietos yra istorinės, bylojančios apie čia gyvenusius žmones ar nutikusius įvykius, dažnai jos pažymėtos informacinėmis lentelėmis.
Vaikščiodami ir ieškodami nurodytų istorinių objektų, žymėdami juos istoriniame Žemaičių Naumiesčio centro plane, mokiniai sužino apie miestelio praeitį.
Visa medžiaga su mokiniais apibendrinama grįžus į muziejų. 

 

Užsiėmimo trukmė – 45 min.
Skirta 6–12 klasių mokiniams
Kaina – 0,5 Eur dalyviui

Edukacinis užsiėmimas „Kaip skiriasi raidės“

Užsiėmimo tikslas – supažindinti su buvusių ir esančių rašybos šriftų (lotyniško, hebrajiško, kirilicos) įvairove. Pagrindinis dėmesys skiriamas gotiškam šriftui. Jo ypatybėms pažinti duodama parašyti plunksnomis, mirkant jas į rašalo buteliuką: iš pradžių rašoma žąsies plunksna, vėliau – metaline. 

Mėginimas parašyti ir perskaityti gotišką šriftą leidžia moksleiviams geriau suvokti ir pastebėti rašmenų skirtumus. Lotyniški rašmenys gotišku šriftu nuo seno buvo naudojami germaniškuose kraštuose. Rytų Prūsijoje, dažnai vadinamoje Mažąja Lietuva, rašybai iki XX a. pradžios naudotas tik gotiškas šriftas. Gotišku šriftu buvo išspausdintas M. Mažvydo „Katelizmas“.

 

Užsiėmimo trukmė – 45 min.

Skirta 1–5 klasių mokiniams 

Kaina – 0,5 Eur dalyviui

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas