DSC_1319
DSC_0066
kelti
next arrow
previous arrow

Naujienos

2022-01-25

„Kas šiupinio šventės (užgavėnių nešvenč, tiems tą metą didelis ištrūkis pasidaro“

Kad šie metai būtų sėkmingi visiems, prašome Jūsų gaminti, puošti persirengėlius šiupinio šventės puotai ir iki š.m. vasario 21 d. juos atnešti į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Pagamintų persirengėlių puota vyks stuboje su kriaute. Visiems gaminusiems persirengėlius bus išduodami kvalifikacijos pažymėjimai. Išsami informacija tel. 865757150
Read More
2022-01-21

Viktorina „Kaip atgauti sveikatą“ pagal I. Simonaitytės raštus

2022 m. paskelbti rašytojos Ievos Simonaitytės metais. Sausio 23 d. bus minimos 125-osios jos gimimo metinės. Mažosios Lietuvos metraštininke tituluojama kūrėja savo knygose (o jų parašyta 11) atidžiai stebi kasdienį lietuvininkų gyvenimą, dokumentuoja vietinių žmonių būdą ir papročius. Ruošdami proginę viktoriną atrinkome įvairius I. Simonaitytės raštuose užfiksuotus liaudies medicinos ir tikėjimų pavyzdžius, kurie vieniems primins, kas skaityta, o kitus galbūt paskatins atsiversti I. Simonaitytę ir sužinoti dar daugiau!
Read More
2022-01-18

Šilutės Hugo Šojaus muziejuje buvo atidaryta paroda „Eksponatai – laikmečio liudininkai“

2022 m. sausio 14-ąją, minint Klaipėdos krašto prijungimo dieną, Šilutės Hugo Šojaus muziejuje buvo atidaryta paroda „Eksponatai – laikmečio liudininkai“. Tai jau tradicija tapusi paroda, kurios metu visuomenei pristatomi nauji eksponatai, per praėjusius metus papildę muziejaus fondus.
Read More

Socialiniai tinklai

Renginiai

Muziejaus publikacijos

Pagėgių karo belaisvių stovykla „Oflager 53“

1939 m. rugsėjo 1 d. prasidėjo II Pasaulinis karas. Į nelaisvę buvo paimta daugybė karių. Nacistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga sukūrė karo belaisvių ir internuotųjų lagerių sistemą. Per 1941–1944 metus Vokietijoje ir jos okupuotose šalyse buvo įsteigta 211 „oflagų“ ir „stalagų“, kuriuose kalėjo 33 tautybių karo belaisviai . Žodis „stalag“ yra vokiško pavadinimo „Stammlager für kriegsgefangene Mannschaften und Unteroffiziere“ trumpinys, nurodantis, kad tai yra karo belaisvių eilinių ir puskarininkių stovykla.
Read More

Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus istorikai tęsia Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG'o lagerių objektų komplekso priemonių viešinimo bei komunikacijos krypčių pristatymo darbus. Šį kartą pristatome KU BRIAI mokslo darbuotojo Dr. Justo Stončiaus mokslinį straipsnį „Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai“.
Read More

Tilžės aktas

Lapkričio 30-oji minima kaip Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos diena. Ją į atmintinų dienų sąrašą savo nutarimu LR Seimas įtraukė 1998 metais, kuomet buvo minimas Tilžės akto 90-metis.
Read More

Prenumerata

Loading
Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas