Paroda „Namai ir žmonės“ – viena iš Europos žydų kultūros dienų Švėkšnoje veiklų rezultatų. Parodoje fotografo Artūro Šeštoko įamžinti buvusio Švėkšnos štetlo pastatai bei ŽMONĖS, gyvenantys juose dabar. NAMAI – tai nevienareikšmis pavadinimas, NAMAI be žmonių – tik pastatai, o pastatų gyventojams NAMAI – viena svarbiausių vietų jų gyvenime.

Paroda sukurta naudojant šlapio kolodijaus technologiją. Tai archaiška, dar XIX amžiuje naudota fotografijos technika, kurios metu sukuriami ambrotipai – fotografijos antspaudas ant stiklo. Nors pačiame parodos kūrybos procese specialiai nebuvo stengtasi atkartoti ar imituoti praeities – NAMAI IR ŽMONĖS įamžinti tokie, kokie yra šiandien, tačiau sukurti atvaizdai ambrotipuose – tarsi kelionė laiku, nejučia nukelia į XX a. pradžią, kuomet Švėkšna buvo gausiai žydų gyvenamas miestelis – štetlas.

Kadangi šlapio kolodijaus technologija labai lėtas ir imlus laikui procesas, visas parodos kūrybos procesas užtruko kelis mėnesius. Fotografuojant miestelio bendruomenė aktyviai įsitraukė į kūrybos procesą, gyventojai domėjosi pačia fotografijos technologija, noriai pasakojo apie jų patirtis, giminių prisiminimus apie miestelio gyventojus žydus.

 

Apie autorių.

Artūras Šeštokas gimė Klaipėdoje 1964 m. Yra įgijęs fotografo specialybę. Nuo 1990 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. Surengė 10 personalinių parodų Lietuvoje, nuolat dalyvauja grupinėse fotografijų parodose, kūrybiniuose projektuose. Šiuo metu užsiima indvidualia kūrybine ir fotografavimo veikla.

 

 

Parodą sudaro – 24 vnt. (21 x 26 cm) fotografijų-ambrotipų, atspaustų ant įrėmintų stiklo plokštelių.

 

Parodos rengimą 2021 m. finansavo Kultūros paveldo departamentas, Šilutės rajono savivaldybė.

 

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas