Švėkšnos istorijos su ponia iš dvaro

 

I. Nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Švėkšnos muziejus kviečia Jus susipažinti su Švėkšnos miesteliu. Bet ne šiaip pasižvalgyti, o pakeliauti laiku ir tikrų tikriausia karieta nusikelti į XIX a. pabaigos – XX a. pradžios pasienio miestelį. Koks buvo gyvenimas dvare? O koks gyvenimas virė miestelyje? Visomis dvaro ir miestelio istorijomis mielai pasidalins bei karieta po visas įdomiausias Švėkšnos miestelio vietas pavėžins ponia iš dvaro.

Būtina išankstinė registracija.

 

II. Ekskursija po Švėkšnos miestelį. Ekskursijos metu pasakojama Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios istorija, Švėkšnos dvaro ir parko istorija, aplankoma buvusio Švėkšnos dvaro vieta, vila „Genovaitė“ (norint patekti į vidų, reikia tartis atskirai). Miestelio centre pasakojama Švėkšnos istorija, architektūra, aptariamas išlikęs žydų paveldas. Pageidaujant muziejininkė gali palydėti iki Vilkėno dvaro.

 

III. Pažintinė ekskursija „Pliaterių dvarų kelias“. Ekskursijos metu galima aplankyti keturis Švėkšnos apylinkėse įsikūrusius grafų Pliaterių dvarus: Gedminaičių, Stemplių, Vilkėno ir Švėkšnos. Išvykos metu aptariamas Pliaterių giminės kultūrinis palikimas, jo reikšmė Lietuvos kultūrai ir istorijai, grafų puoselėtos tradicijos ir vertybės.

 

IV. Ekskursija po Švėkšnos dvaro parką „Jaunavedžiams“ (vedama vasaros sezono metu). Ekskursijos metu pasakojama Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios istorija, Švėkšnos dvaro ir parko istorija, aplankoma buvusio Švėkšnos dvaro vieta, vila „Genovaitė“ (norint patekti į vidų, reikia tartis atskirai). Aplankomas meilės medis – ginkmedis, akmeniniai parko laiptai „Akademija“, Meilės alėja.

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas