Šioje ekspozicinėje erdvėje yra pristatoma Hugo Šojaus sukaupta gamtos kolekcija. Tai iškamšos paukščių ir gyvūnų, sumedžiotų Šilutės rajono miškuose. Kita dalis jų 1954–1958 m. pirkta Rygos mokslo priemonių parduotuvėje ir padovanota arba supirkta iš žmonių.

Ekspozicijoje taip pat eksponuojama paties Hugo Šojaus kaupta ir iki šių dienų išlikusi drugelių ir vabalų kolekcija, ją sudaro 4 rinkiniai.

Pati unikaliausia eksponatų grupė – augalų rinkinys, kurį sudaro popieriaus lakštai su pritvirtintais džiovintais augalais bei metrikomis, žyminčiomis radimvietę, metus ir kitą svarbią informaciją.

Išlikusį ir muziejuje saugomą augalų rinkinį sudaro 810 lakštų su augalais. Augalai rinkti 1850–1912 metais. Pagrindinės rinkimo vietos: Rytprūsiai (Klaipėdos ir Tilžės apskritys), Vakarų Prūsija, Vokietija, Šveicarija ir Norvegija. Herbariume randame dumblių, kerpių, asiūklių, paparčių ir žiedinių augalų pavyzdžių.

Šis H. Šojaus sukauptas augalų rinkinys yra seniausias išlikęs XIX a. pabaigos – XX a. pradžios augalų rinkinys Prūsų Lietuvoje. Vertinant Lietuvos mastu, jis yra trečias pagal senumą po Vilniaus universiteto herbariumo (XVIII a. pab. – XIX a.) ir Lietuvos mokslų akademijos Botanikos instituto augalų rinkinio (XX a.).

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas