Tapybos darbai H. Šojaus dvare buvo kaupiami ne kaip muziejinės vertybės, bet kaip šeimos relikvijos, dovanos arba interjero dalis. Tačiau dabar, kai dvaro savininkų neliko ir darbai pateko į Šilutės muziejų, jie traktuojami kaip viena kolekcija.

 

Išlikusių 17-os dailės kūrinių būklė buvo visiškai liūdna – sušaudyti portretai, dauguma darbų supjaustyti. Karo metais visai nenukentėjo tik nežinomo autoriaus aliejiniais dažais tapytas masyvus paveikslas „Kurtinys“ ir įrėmintas piešinys su užrašu, jog darbas skirtas 1873 m. pasaulinei parodai Vienoje „Iš Prūsų Lietuvos“.

 

Pradėjus restauruoti darbus buvo identifikuoti portretai bei kai kurių tapybos darbų autoriai. Kolekciją sudaro H. Šojaus, jo šeimos narių, dukters ir sūnaus portretai, kurių autoriai yra dailininkai Arwed Seitz, Arthur Peisz, E. Kraus. Šiuo metu jau restauruoti ir eksponuojami dailininko a. Barth tapytas darbas „Audra jūroje“ bei nežinomo autoriaus „Burinis laivas“. Pastarajame tapybos darbe matome laivą sus stipriai išpūstomis burėmis – tai 1858 m. Klaipėdoje pastatytas barakas, kurio statytojas buvo 1825 m. „Klaipėdos miesto piliečio teises gavęs anglų kilmės laivų statytojas B. Piepei. Su jo vardu susiję didžiausi laivų statybos pasiekimai Klaipėdoje“.

 

Įdomus savo tapybos technika yra ant medinės faneros, aliejiniais dažais 1924 m. dailininko K. Michaelio tapytas peizažas. 2002 m. buvo restauruotas paveikslas „Karaliaus Liudviko XVI nukirsdinimas“, apačioje įrašas baltais aliejiniais dažais „Unischuldige Hinrichtung Liudwik XVI Konig Frank Jen 2j Januar j. 793“, tačiau nepavyko nustatyti nei tapybos metų, nei autoriaus.

 

Muziejus kasmet restauruoja po keletą darbų iš šios kolekcijos. Norisi tikėti, jog restauravus visą kolekciją, bus daugiau sužinota apie kolekcijos kūrinių autorius.

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas