OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Muziejų naktis fb
Buities-paroda-skelbimas
next arrow
previous arrow

Naujienos

2025-03-19

KOVO 11-OSIOS ŠVENTĖ BUVO KUPINA KŪRYBOS, ATRADIMŲ IR ĮKVĖPIMO!

Kartu bandėme įveikti istorinį žaidimą ,,Istorijos labirintais: kelias į laisvę“. Kūrybinių dirbtuvių metu ,,Laisvės paukštis“ ir ,,Trys spalvos – viena širdis" lipdėme, rišome, klijavome, piešėme bandydami išlaisvinti savo kūrybiškumą.
Daugiau
2025-03-18

PROTŲ MŪŠIS SU ROBERTU PETRAUSKU ,,ŽINIOMIS AUGINAME LIETUVĄ“

Kovo 10 d. Šilutės rajono gimnazistai dalyvavo protų mūšyje ,,Žiniomis auginame Lietuvą", kurį parengė ir pristatė istorikas, žurnalistas Robertas Petrauskas. Šis renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 35-mečiui paminėti.
Daugiau
2025-03-18

ŠIUPINIO VAKARAS ŠILUTĖJE

2025 m. kovo 3 d. DKC ,,Eglutė“ vyko Šiupinio vakaras Šilutėje. Šventė prasidėjo skaniausio tradicinio Šiupinio ragavimu, vofeliais, kafija ir smagiausiomis dainomis, kurias atliko L. ir A. Dargužiai ir L. Stoliarovienė!
Daugiau
1 7 8 9 10 11 151

Socialiniai tinklai

Renginiai

Muziejaus publikacijos

Švėkšnos muziejus: kai gyvenimai tampa istorija

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija (Švėkšnos muziejus) kasmet sulaukia solidaus skaičiaus dovanojamų eksponatų. Vienais metais jų būna daugiau, kitais – mažiau, būna, kad eksponatai papildo pagrindinį arba pagalbinį fondus, tačiau šis straipsnis ne apie skaičius, o apie žmones.
Daugiau

Tamsusis paveldas: memorialai ir Macikų lagerių atvejis

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus istorikai tęsia Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG’o lagerių objektų komplekso priemonių viešinimo bei komunikacijos krypčių pristatymo darbus.
Daugiau

Pagėgių karo belaisvių stovykla „Oflager 53“

1939 m. rugsėjo 1 d. prasidėjo II Pasaulinis karas. Į nelaisvę buvo paimta daugybė karių. Nacistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga sukūrė karo belaisvių ir internuotųjų lagerių sistemą. Per 1941–1944 metus Vokietijoje ir jos okupuotose šalyse buvo įsteigta 211 „oflagų“ ir „stalagų“, kuriuose kalėjo 33 tautybių karo belaisviai . Žodis „stalag“ yra vokiško pavadinimo „Stammlager für kriegsgefangene Mannschaften und Unteroffiziere“ trumpinys, nurodantis, kad tai yra karo belaisvių eilinių ir puskarininkių stovykla.
Daugiau

Prenumerata

Loading
Close Menu