OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vladimiro Kazariano (Ukraina) mikrominiatiūrų paroda „STEBUKLŲ PASAULIS“ (2)
Muziejų naktis fb
Buities-paroda-skelbimas
next arrow
previous arrow

Naujienos

2025-04-09

TAUTODAILININKĖS BIRUTĖS BALTUTIENĖS MARGUČIŲ IR TRADICINIŲ VERBŲ PARODA

Dvasinės kultūros centre „Eglutė" balandžio 9–28 d. kviečiame aplankyti tautodailininkės Birutės Baltutienės kūrybos parodą. Parodoje galėsite pasigrožėti autentiškais margučiais ir tradicinėmis verbomis, perteikiančiomis gilias lietuvių liaudies meno tradicijas, kruopštumą ir simboliką. Kviečiame patirti šv. Velykų dvasią ir pajausti senojo amato gyvastį!
Daugiau
2025-04-09

SUSITIKIME LIETUVININKŲ TARMĖS MOKYKLĖLĖJE BALANDŽIO 12 D.

Susitikime šį šeštadienį, balandžio 12 d. 12 val. lietuvininkų tarmės mokyklėlėje Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Ateikite, jei norite: • Sužinoti daugiau apie lietuvininkų tarmės savitumus. • Pažinti Velykų tradicijas ir papročius Mažojoje Lietuvoje. • Būti bendrystėje su kalbai ir tradicijoms neabejingais žmonėmis.
Daugiau
2025-04-08

MAGNOLIJŲ SODINIMO AKCIJA „48 PAVASARIAI“

Šiemet minime išskirtinę sukaktį – 180-ąsias Hugo Šojaus gimimo metines. Tam, kad pagerbtume šią iškilią Mažosios Lietuvos asmenybę, organizavome unikalią magnolijų sodinimo akciją „48 pavasariai“,
Daugiau
1 3 4 5 6 7 153

Socialiniai tinklai

Renginiai

Muziejaus publikacijos

Gardame palaidotas 1919 metų Nepriklausomybės kovų dalyvis…

Gražus ir labai aiškus pagarbos ženklas Žemaičių Naumiesčio centre stovi 1918 metų vasario 16-tos atkurtos Lietuvos valstybės laisvės gynėjams. Jį naumiestiškiai 1928 metais pastatė minėdami atkurtos Lietuvos valstybės dešimtmetį.
Daugiau

TILŽĖS AKTAS

Lapkričio 30-oji minima kaip Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena. Ją į atmintinų dienų sąrašą savo nutarimu LR Seimas įtraukė 1998 metais, kuomet buvo minimas Tilžės akto 80-metis.
Daugiau

KAI GYVENIMAI TAMPA ISTORIJA: KAZYS ALMINAUSKIS-ALMINAS

Švėkšnos muziejus tęsia jau tradiciniu tapusį pasakojimų ciklą „Kai gyvenimai tampa istorija“. Šį kartą pasakosime apie kraštietį kalbininką, lietuvių kalbos vardyno rinkėją ir tyrėją, profesorių Kazį Alminauskį-Alminą (1904–1986). Siekiant suvienodinti informaciją ir neapsunkinti teksto, straipsnyje bus naudojama pavardės forma Alminas, nors iki 1939 m. oficiali profesoriaus pavardė buvo Alminauskis.
Daugiau

Prenumerata

Loading
Close Menu