SPALIO 12 D. ŠILUTĖS HUGO ŠOJAUS MUZIEJUJE ATIDARYTA PARODA „APGIEDOKIME PRŪSIJOS ŽŪTĮ“

Renginyje dalyvavo parodos kuratorė ir projekto vadovė J. Armonaitė, žodį tarė Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorė I. Skablauskaitė. Koncertinę programą atliko folkloro kolektyvas ,,Ramytė”.
Parodos rengėjai – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Ji skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui. Parodos pagrindas – Lietuvių folkloro teatro spektaklis „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ (rež. Povilas Mataitis, dail. Dalia Mataitienė). Jo premjera įvyko 1989 m. liepos 15 d. minint Žalgirio mūšio 579-ąsias metines. Dalios Mataitienės atkurti prūsiški drabužiai byloja apie išskirtinį prūsų savitumą ir aukštą dvasinę kultūrą. Tai archajiškoji marginė, atkurta iš Ch. Hartknocho veikalo „Senoji ir Naujoji Prūsija“ (1684) piešinio, apsiaustas – pamuštinė, aukštos, juodos, cilindro pavidalo kepurės, pavaizduotos T. Lepnerio knygoje „Prūsų lietuvis“ (1690). Įdomūs ir kitų veikėjų kostiumai: evangelikų kunigo drabužis, metraštininkų apsiaustai, viduramžiškos mados skrybėlės, lietuvininkų tradiciniai drabužiai (XVI–XVII a.). Parodoje eksponuojamos knygos, spaudos leidiniai, senosios Prūsijos žemėlapiai, Karaliaučiaus miesto planas, lietuvininkus vaizduojantys piešiniai iš K. Schuetzo (1592), F. S. Bocko (1782) ir Ch. Hartknocho (1684) leidinių.

Apsilankyti parodoje galite iki lapkričio 20 d.