ŠIUPINIO VAKARE ŠILUTĖJE NETRŪKO LINKSMYBIŲ, JUOKO IR STAIGMENŲ

Senoliai sakydavo: ,,Kurie Užgavėnių nešvenč, tiem tą metą didis ištrūkis pasidaro: ar gyvulys pakrint, ar namiškiai kokia limpama liga suserga, arba javams prastas metas yra, nors aplinkiniai kaimynai gerą metą tur“.

Vakar šilutiškiai rinkosi į Šiupinio vakarą, kuriame netrūko smagių šokių, šiltų sveikinimų, balsingų dainų, loterijų, ir, žinoma, tikro lietuvininkų šiupinio su kiaulės galva bei senovinių valgių rekonstruktorės Editos Nurmi keptų mielinių blynų ,,pašmekiavimo“. Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai atliko spektaklį ,,Pietūs vienam“ (vaid. A. Rimkevičiūtė ir V. Paldauskas).

Pirmasis Šiupinio vakaras Klaipėdos krašte buvo suorganizuotas 1927 m. Klaipėdos lietuvių moterų draugijos narių iniciatyva. Nuo to laiko šventė rengta kasmet.

Dėkojame šventinę nuotaiką kūrusiems: Šilutės kameriniam dramos teatrui, Šilutės Naujakurių kaimo kapelai ,,Vėtrungė“ (vad. R. Kairys), folkloro kolektyvui ,,Verdainė“ (vad. R. Jokubaitytė).

Dėkojame šį renginį rėmusiems: kepyklėlei ,,Katu katu“, Šilutės Šv. Kryžiaus parapijai, UAB ,,Šarūno reklama“, knygynui ,,Vaga“.