NUO GRUODŽIO 1 D. ATIDAROMA PARODA ,,MANO KALĖDŲ PASAKA“

NUO GRUODŽIO 1 D. ATIDAROMA PARODA ,,MANO KALĖDŲ PASAKA“

Parodoje išvysite kolekcionierės iš Klaipėdos Nijolės Bendikaitės gražiausių kalėdinių žaisliukų, Kalėdų Senelių rinkinį. N. Bendikaitė daugiau nei 17 metų renka kalėdines dekoracijas, žaisliukus, naujametę atributiką, kurios tapo neatsiejama kolekcionierės gyvenimo dalimi. Vien įvairių senovinių eglutės žaisliukų kolekcijoje priskaičiuojama 10 000, o kur dar kitos naujametės dekoracijos, kostiumai. Pasak N. Bendikaitės, kalėdinių žaisliukų kolekcijos puikiai atspindi įvairių laikotarpių realijas ar istorinius, politinius niuansus. Prieškariniai žaisliukai buvo vatiniai, o prasidėjus karui tokių jau niekas negamino, nes vatos reikėjo ligoninėms. Istorinės realijos ypač atsispindėjo sovietmečio žaisliukuose. Pavyzdžiui, tais metais, kai raketa nuskrisdavo į kosmosą, kaipmat būdavo išleidžiama žaisliukų kolekcija, kurioje – raketos, palydovai, planetos ir t. t. Kai Nikita Chruščiovas pareiškė, kad visoje Sovietų Sąjungoje pasodins kukurūzus, ant eglučių visi kabino iš stiklo pagamintas morkas, agurkus, svogūnus, vynuoges, riešutus, baklažanus. Tais metais, kai vykdavo sportinės olimpiados, ant eglutės jau kabėdavo fakelai su ugnimi, olimpiniai meškiukai.

Visą lapkričio mėnesį muziejaus lankytojai nešė daiktus, primenančius gražiausias kalėdines istorijas – apsilankę parodoje galėsite išvysti šiuos eksponatus ir sužinoti apie juos daug įdomių istorijų.

 

Šventinėje parodoje eksponuojami ir Jelenos Odilovos kurti unikalūs baldai lėlėms, telpantys į nedidelius lagaminus – lėlių kambarius. Pasak autorės, ,,tai miniatiūrinis pasaulis, kartais labai panašus į mus supantį, o kartais lyg atgijusi knygos apie laumes ir burtus iliustracija. Gali kilti noras surasti magišką eleksyrą, kuris sumažintu mus kaip Alisą, kad galima būtų pasivaikščioti miniatiūrine gatve, pasėdėti ant mažytės kėdutės, pasišildyti prie delno dydžio krosnies, ar paskaityti sprindžio dydžio knygą. Negaliu suteikti jums burtų, bet galiu parodyti kaip atrasti juos savyje. Pirmyn į pasaką!“

Paroda veiks visą šventinį laikotarpį. Laukiame Jūsų!

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas