KNYGOS „ŠILUTĖS HUGO ŠOJAUS MUZIEJAUS, DVARAS, PARKAS – VERTA ATRASTI” PRISTATYMAS

Sausio 12 d. vakare Šilutės Hugo Šojaus muziejuje vyko knygos „Šilutės Hugo Šojaus muziejus, dvaras, parkas – verta atrasti“ pristatymas.

Renginio svečias – Vilniaus universiteto istorikas dr. Salvijus Kulevičius pristatė pranešimą apie dvarų raidos tendencijas Lietuvoje, muziejus, įkurtus dvaruose ir jų istoriją nuo tarpukario iki šių dienų. Sudarytoja Asta Bartkevičiūtė pristatė knygą „Šilutės Hugo Šojaus muziejus, dvaras, parkas – verta atrasti“, papasakojo apie patirtis ir motyvaciją leidinio rengimo procese, atsakė į renginio dalyvių klausimus.

Tai – pirmasis tokios didelės apimties leidinys apie unikalią Pamario krašto vietovę. Knygoje aptariamos Šilutės muziejaus įkūrimo aplinkybės, dvare veikiančios ekspozicijos, pristatoma dvaro istorija, išlikę ir išnykę komplekso pastatai, padaliniai Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Macikuose, taip pat dvasinio kultūros centro „Eglutė“ veikla. Atskiras knygos skyrius skiriamas dvaro parkui, jo įkūrimo istorijai, augalams ir mažosios architektūros elementams, straipsnio autorius – Egidijus Vidrinskas. Fotografijos – Kęstučio Zdanevičiaus. Viršelio piešinio autorė – Jūratė Leonienė.

Dėkojame Šilutės meno mokyklos mokiniams – Karoliui ir Rugilei už muzikinį pasirodymą.