Šilutės Hugo Šojaus muziejuje Aurimo Anuso paroda „Lėta eiga – Slow speed“

Aurimas Anusas gimė 1966 m. Klaipėdoje. 1985 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, meninio metalo apdirbimo specialybės jį mokė prof. Romualdas Inčirauskas. 1993 m. su pagyrimu baigė Talino aukštąją meno mokyklą ir įgijo meninio metalo apdirbimo specialybę. Grįžęs į Klaipėdą jau trečią dešimtmetį dirba pedagoginį darbą Eduardo Balsio menų gimnazijoje. A. Anusas yra Lietuvos dailininkų sąjungos bei Klaipėdos krašto auksakalių cecho narys. Menininkas dirba mažosios metalo plastikos, metalo skulptūros ir akvarelės bei piešinio žanrų srityse, aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Apibrėžiant dailininko A. Anuso meninės kūrybos metodą, labiausiai tiktų „magiškojo realizmo” terminas. Keisdamas įprastas perspektyvas, iškreipdamas erdvinį panašumą į realybę autorius padaro taip, kad jo paveikslų tikrovė prisipildo magiško turinio. Šalia pirminės, matomosios tikrovės atsiveria antrinė, paslaptinga ir sunkiai paaiškinama, paslėpta nuo naivaus žvilgsnio tikrovės pusė, kuri prieinama tik metaforiniam mąstymui ir kurią A. Anusas moka aptikti ir realiai pavaizduoti savo paveiksluose. Jis sugeba į vieną meninę visumą sujungti beišsiskiriančias į skirtingas puses pasaulio ir žmogaus dalis, įkvėpti naują prasmę ir sukurti naują žmogaus ir jo istorinės bei gamtinės aplinkos tarpusavio santykių modelį. Paveiksluose besikartojanti nuskendusio miesto metafora yra tas chirurginis instrumentas, kuriuo dailininkas, perrėždamas apmirusius mūsų kultūrinės atminties sluoksnius, atveria gyvą istorijos nervą.

 

 
Šaltinis
1. http://www.kkkc.lt/lt/events/parodu-rumu-organizuojami-renginiai/2017-1/leta-eiga-aurimo-anuso-paroda-memel-klaipeda-/

Komentavimo galimybė išjungta.